212
ВР прийняла за основу Антикорупційну стратегію на 2020-2024 роки
— Казна та Політика
Верховна Рада підтримала в першому читанні Антикорупційну стратегію на наступні п’ять років.
За відповідний урядовий законопроєкт №4135 “Про засади державної антикорупційної політики на 2020-2024 роки” проголосували в першому читанні 320 народних депутатів.
Законопроєкт пропонує затвердити Антикорупційну стратегію на 2020-2024 роки, яка передбачає чотири розділи, перший з яких присвячений концепції формування антикорупційної політики в Україні в наступні п’ять років. Решта розділів документа містять опис певних проблем й очікування стратегічних результатів, які слід досягти для їх вирішення.
Як наголошується в пояснювальній записці, Антикорупційна стратегія базується на об’єднанні двох підходів:
- подальше удосконалення загальної системи запобігання та протидії корупції;
- мінімізація корупції в найбільш пріоритетних, із точки зору подолання корупції, сферах, зокрема за рахунок проведення найбільш успішних галузевих реформ.
Відповідно до законопроєкту, розробка проектів Антикорупційної стратегії та державної антикорупційної програми, а також координація моніторингу та оцінки ефективності їх реалізації входять до повноважень Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК). Агентство має право ініціювати перегляд державної антикорупційної програми з урахуванням результатів моніторингу та оцінки ефективності реалізації антикорупційних проектів.
Як зазначається в проєкті Антикорупційної стратегії, вона сприятиме забезпеченню злагодженості та системності антикорупційної діяльності всіх органів державної влади та органів місцевого самоврядування.
Згідно з проєктом, оптимізація функцій держави та місцевого самоврядування передбачає усунення дублювання повноважень різними органами, тимчасове припинення реалізації малоефективних повноважень, які характеризуються високим рівнем корупційних ризиків. Стратегія також передбачає цифрову трансформацію реалізації повноважень органами державної влади та місцевого самоврядування, прозорість діяльності та відкритість даних.
Документ також передбачає необхідність забезпечення невідворотності юридичної відповідальності за корупційні та пов’язані з корупцією правопорушення.
За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Поділитися новиною