0 800 307 555
0 800 307 555

Нацбанк пояснив падіння доходів українців


Нацбанк пояснив падіння доходів українців

Доходи українських домогосподарств в II кварталі знизилися в реальному і номінальному вимірі головним чином через скорочення зарплати.

Про це йдеться в жовтневому аналітичному огляді Національного банку, опублікованому в п’ятницю, 30 жовтня.

Падіння торкнулося всіх складових доходів, крім соціальних допомог, які зросли завдяки індексації пенсій, виплат з безробіття та іншої соцдопомоги.

Скорочення оплати праці пов’язане з істотним впливом кризи на доходи працівників в сфері малого бізнесу, оскільки середньомісячна номінальна зарплата штатних працівників підприємств у II кварталі продовжувала зростати.

За даними НБУ, через закриття кордонів знизилися доходи і грошові перекази від трудових мігрантів. Велика спрямованість індивідуального підприємництва на сектор послуг зумовила падіння прибутку і змішаного доходу, до якого включаються доходи фізосіб-підприємців.

Довідка Finance.ua:

  • Зростання заощаджень відбувається попри скорочення доходів українців.
  • Номінальний ВВП на душу населення в Україні нижчий, ніж у В’єтнамі та Монголії, але вищий, ніж в Узбекистані та Таджикистані.
  • Загальні доходи населення України у другому кварталі 2020 року оцінюються у 867,55 млрд гривень. При цьому частка зарплати складає менше половини (45,5%) від загальної суми.

До речі, якщо вас цікавить швидка позика до зарплати, за допомогою порталу Finance.ua можна підібрати для себе оптимальні умови.

Хочу отримати гроші онлайн 💸

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Особисті фінанси
Все, що ми знаємо про:НБУ
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua