0 800 307 555
0 800 307 555

Попит на іпотеку показав найбільше зростання з 2013 року, - НБУ


Попит на іпотеку показав найбільше зростання з 2013 року, - НБУ

Ослаблення карантину сприяло відновленню кредитування в українських банках у третьому кварталі 2020 року.

Про це свідчить опитування Національного банку України, проведене серед українських банків.

Підвищення попиту на кредити відзначалося як серед населення, так і серед представників бізнесу. Багато в чому цьому сприяло зниження ставок за кредитами. 74% опитаних банків відзначили пом’якшення цінових умов за схваленими кредитами.

Попит на іпотеку показав найбільше зростання з 2013 року. Також для іпотеки був зафіксований найвищий рівень схвалення заявок за останні сім років. Нацбанк пов’язує це зі зниженням ставок за іпотечними кредитами, про яке банки заявляють вже чотири квартали поспіль.

Читайте також: Іпотека під 10%: з якими витратами покупці стикаються насправді

Серед малого та середнього бізнесу зріс попит на короткострокові кредити та гривневі позики. Попит стимулювала реструктуризація боргів і потреба бізнесу в оборотному капіталі та інвестиціях.

НБУ зазначає, що в третьому кварталі банки дещо послабили вимоги до позичальників через конкуренцію з іншими фінустановами (у тому числі – небанківськими). При цьому у великих банках, навпаки, стали більш жорсткими вимоги щодо іпотеки.

Іпотека на житло в Україні. Безкоштовний каталог.

На наступні 12 місяців 80% банків очікують зростання кредитного портфеля. Оцінки зростання обсягів кредитування вийшли на докризовий рівень. Банки очікують зростання обсягів депозитів населення і бізнесу. Також все менше установ прогнозують відтік депозитів.

Опитування НБУ проводилося з 17 вересня по 8 жовтня 2020 року серед 24 банків, частка яких у загальному обсязі активів банківської системи становить 90%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua