0 800 307 555
0 800 307 555

Samsung придумала, як зробити QLED-екрани яскравішими і надійнішими


Samsung придумала, як зробити QLED-екрани яскравішими і надійнішими

Компанія Samsung повідомила, що її дослідники розробили технологію виробництва екранів QLED, що не має в світі аналогів. Нова технологія підвищить яскравість дисплеїв на квантових точках і надійність їх роботи.

Як відомо, екрани QLED на ефекті квантових точок працюють за таким принципом. Тилове світлодіодне підсвічування (зазвичай з декількох синіх світлодіодів) підсвічує шар з квантовими точками. Квантові точки – це дискретні нанометрового розміру вкраплення напівпровідників в підсвіченому шарі. Залежно від розміру вкраплень квантові точки випромінюють синє, зелене або червоне світло, тому вони зібрані в класичні rgb-тріади або пікселі, якщо по-простому.

Квантові точки вбирають в себе випромінювання світлодіодів підсвічування і випромінюють з меншою частотою чистий синій, червоний і зелений. Над ними розташований шар з рідкими кристалами, які фільтрують світло – затемнюючись або стаючи прозорими (насправді – змінюючи поляризацію), і формує картинку на дисплеї.

У всьому цьому головна проблема полягає в синіх квантових точках, які найважче втілити. Співробітники центру досліджень і розробок Samsung (SAIT, Samsung Advanced Institute of Technology) змогли розробити технологію виробництва синіх квантових точок з поліпшеною ефективністю, яскравістю і тривалим часом роботи.

Нова технологія виготовлення синіх квантових точок дозволить на 20,2% підвищити світлову віддачу цих джерел вторинного світіння, домогтися максимальної яскравості світіння 88 900 ніт і забезпечити термін служби до 16 000 годин. Про розробку розказано в статті у виданні Nature.

Щоб домогтися подібного результату, в Samsung підібрали для оболонки синіх квантових точок сполучну речовину (ліганд), що утворює більш короткі зв’язки. Також дослідники запропонували подвійний шар для структур з синіми квантовими точками, як і збільшили силу струму, що пропускається в області синіх квантових точок.

Ця розробка, впевнені в Samsung, зробить пристрої з екранами QLED ще кращими за характеристиками і надійнішими. Можливо, вона знайде себе також у випадку дисплеїв з органічними світлодіодами на основі квантових точок або QD-OLED.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua