0 800 307 555
0 800 307 555

Шахраї шлють українцям SMS про великі виграші - коментар юриста


Шахраї шлють українцям SMS про великі виграші - коментар юриста

“Вітаємо! Ви щойно виграли автомобіль!”. Такими SMS вже давно і вельми успішно виманюють гроші в українців. Найгірше в таких схемах – те, що підприємці ведуть діяльність законно. У тому, як працює схема, розбиралися журналісти.

Приклад. Історія жінки, яка 17 років скуповує непотрібні речі, сподіваючись нарешті отримати свій виграш. Перший її виграш склав 350 тисяч гривень. Але по телефону її повідомили, що для отримання грошей вона повинна замовити на сайті певні товари. Після цього були ще десятки SMS, листів, сертифікатів про виплату кругленьких сум.

Кількість куплених товарів зростає, а грошей так і немає. Відмовки у організаторів акцій прості – то документи втратили, то клієнт мало замовив, то з’явилася чергова “супер-пропозиція”, яка дозволяє збільшити приз. Одного разу прислали навіть запрошення на весілля і додали, що після укладення шлюбу всі договори, оформлені на старе прізвище, будуть недійсні.

Колишній співробітник такої фірми анонімно зізнався, що там працюють виключно менеджери з продажу. І їхнє завдання – просто “впарити” якомога більше товару.

Коментар юриста. Юрист Михайло Ілляшев запевняє: незважаючи на те, що шахраї ретельно опрацьовують всі документи, притягнути їх до відповідальності все-таки можна. Для цього потрібно збирати всі листи і SMS і направляти їх в правоохоронні органи.

“Всі ці листи, які люди отримують, я б збирав і направляв в правоохоронні органи, щоб вони не робили вигляд, що нічого не знають. Насправді тут є ознаки шахрайства”, – каже юрист.

Навіть якщо суд буде тягнутися кілька років, це все одно ускладнить життя шахраям. А в результаті організаторам загрожують цілком реальні строки – до 12 років позбавлення волі.

Довідка Finance.ua:

  • Телефонне шахрайство – це найпоширеніший вид платіжного шахрайства. Про це повідомила пресслужба НБУ. Раніше в НБУ пояснили, як розпізнати продавця-шахрая.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кримінал
Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua