0 800 307 555
0 800 307 555

Лише 1% українців цього літа поїхали на море за кордон


Лише 1% українців цього літа поїхали на море за кордон

Цього року українці найчастіше віддавали перевагу трьом способам проведення відпустки: залишатися вдома (61%), побувати на українських морських пляжах (13%) і відпочити на дачі або садовій ділянці (12%).

Про це свідчать результати опитування компанії Research & Branding Group.

Якщо порівнювати частоту згадки способів проведення відпустки в цьому році з двома попередніми роками (2018-2019 рр.), то можна помітити, що цьогоріч українці істотно частіше відпочивали вдома, на дачах і садових ділянках, а також виїжджали в інші міста країни.

Спосіб проведення відпустки в цьому році певною мірою залежав від віку, регіону проживання і типу поселення. Так, особи передпенсійного та пенсійного віку частіше, ніж молодь, вважали за краще проводити відпустку в домашніх умовах (71% проти 53%). Що стосується молоді, то вона значно частіше від представників старших вікових груп воліла відпочивати на українських морських пляжах (22% проти 4%).

Серед жителів південних областей країни значно частіше, ніж серед жителів Заходу і Центру країни зустрічалися ті, хто проводив відпустку на морських пляжах країни (відповідно, 25% проти 10-11%). У свою чергу, жителі Центру і Заходу України частіше, ніж жителі південних областей, проводили відпустку на дачах і садових ділянках (відповідно, 14-13% проти 6%).

Регіони. Жителі обласних центрів рідше, ніж жителі звичайних міст і сіл країни, проводили свою відпустку вдома (54% проти 62-67%), але частіше відпочивали на українських пляжах (19% проти 13% і 8%), а також на дачах і садових ділянках (15% проти 9% і 10%). Крім того, жителі обласних центрів частіше від жителів села відвідували інші населені пункти країни (7% проти 4%), і дещо частіше від жителів звичайних міст відпочивали на закордонних пляжах (2% проти 1%).

Пандемія коронавірусу певним чином позначилася і на планах українців на проведення відпустки в нинішньому році. У разі більшості жителів України (60%), пандемія ніяк не вплинула на ці плани. Разом з тим третина українців (36%) констатували, що хвороба і заходи по боротьбі з нею вплинули на планування відпустки, змусивши вносити в цей процес певні корективи.

Найчастіше про наявність такого впливу згадували особи віком до 60 років (приблизно 40-45%), а найрідше – особи пенсійного віку (20%). Розглядати пандемію коронавірусу як перешкоду для планів на відпустку більше схильні жителі Західної, Центральної та Південної України (37-41%). Про негативний вплив коронавірусу на планування відпустки частіше за інших згадували жителі обласних центрів (44%). Рідше жителі звичайних міст країни (34%), а також жителі сільської місцевості (31%).

Хочу отримати гроші на відпустку 💸

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua