0 800 307 555
0 800 307 555

Яка відповідальність чекає на водіїв, які розмовляють по телефону за кермом


Яка відповідальність чекає на водіїв, які розмовляють по телефону за кермом

Водієві заборонено під час руху автомобіля користуватися мобільним телефоном, тримаючи його в руці (п.п.2. 9.д ПДР).

Про це пише дорожній адвокат.

Такі обмеження пов’язані з тим, що при спілкуванні по «мобільному» реакція водія сповільнюється, що може призвести до дорожньо-транспортної пригоди. Ще небезпечніше відправляти під час руху СМС, оскільки тоді увага водія не зосереджена на дорозі.

Штраф – 425 грн (ч. 2 ст.122 КУпАП). Постанова виноситься інспектором на місці зупинки.

Якщо ж ці дії змусили інших учасників дорожнього руху змінити швидкість, напрямок руху або вжити інших заходів безпеки, то *штраф становить вже 680 грн або позбавлення права керування на строк від шести місяців до одного року (ч.4 ст. 122 КУпАП). В цьому випадку інспектор складає протокол, який передається до суду.

Разом зі складанням протоколу інспектор вилучає тимчасово водійське посвідчення до вирішення справи в суді. Посвідчення водія зберігається у відділенні поліції до ухвалення рішення судом у справі. На цей час водієві видається тимчасовий талон на право керування.

За розмову по телефону за кермом інспектор може накласти штраф або вилучити водійське посвідчення і передати справу на розгляд суду.

При цьому наявність факту порушення не звільняє Інспектора від обов’язку провести розгляд справи, як це передбачено законом, або скласти протокол за передбаченою процедурою. Якщо ж цієї процедури не дотримано, то штраф є незаконним.

Довідка Finance.ua:

  • В Україні посилили покарання за викрадення авто. Тепер за незаконне заволодіння транспортним засобом більше не передбачено покарання у вигляді штрафу – такі дії караються обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.

Читайте важливі поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua