0 800 307 555
0 800 307 555

У надрах Естонії виявили великі запаси урану


У надрах Естонії виявили великі запаси урану

Дослідження естонських вчених показало, що в надрах Естонії містяться великі запаси урану.

“Візьмемо, наприклад, одну гірську породу, чорний сланець. Якщо викопати весь чорний сланець і відокремити уран, то вийде 5,6 млн тонн. Але це теорія, ніхто його викопувати по країні, звичайно, не буде”, – сказав в середу порталу телерадіомовлення ERR професор Талліннського технічного університету Альвар Соесоо.

За його словами, з наявних в надрах Естонії гірських порід найбільше урану міститься саме в чорному сланці: в одній тонні вапняку – до 5 грамів урану, в 1 тонні чорного сланцю – 700-1000 грамів.

Запаси урану і торію в чорному сланці також є в Швеції. “Поклади чорного сланцю Естонії та Швеції, безсумнівно, є найбільшими резервуарами торію і урану в Європі”, – підкреслив Соесоо.

Він зазначив, що естонські вчені досить компетентні, щоб займатися дослідженнями урану. “Наша компетенція зросла, і вперше за довгий час знову дозволені дослідження в цьому напрямку”, – сказав вчений.

Такими дослідженнями зараз займаються як в Тартуському, так і в Талліннському технічному університеті, пояснив він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Світ
Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua