0 800 307 555
0 800 307 555

Американські законодавці-демократи передбачили $350 млрд на протидію економічній експансії Китаю


Американські законодавці-демократи передбачили $350 млрд на протидію економічній експансії Китаю

Група американських сенаторів-демократів підготувала законопроект, який передбачає виділення протягом 10 років на розвиток економіки США $350 млрд в якості протистояння економічній експансії Китаю, повідомила газета The New York Times.

“Законопроект спрямований на зміцнення виробничих можливостей та інфраструктури США в спробі звільнити її від залежності китайської економіки і підвищити конкурентоспроможність американських компаній”, – пише видання.

Сенатор Чак Шумер заявив в зв’язку з цим: “Америка не може продовжувати недоінвестувати в наших робітників, виробничі спільноти, науку, технологічні дослідження і торговий примус, як не може і віддати наше лідерство в міжнародному співтоваристві і очікувати, що ми зіткнемося з цією загрозою” .

Він додав, що законопроект покликаний “протидіяти хижацькій торговельній практиці Комуністичної партії Китаю і агресивній військовій поведінці”.

Передбачається також виділення $125 млн на військові витрати протягом чотирьох років для Індо-Тихоокеанського регіону. Вони повинні бути призначені для зміцнення союзних, партнерських відносин та позицій в цьому районі світу.

Автори законопроекту пропонують також використовувати “м’яку силу” – виділити Держдепартаменту кошти на “підтримку і навчання журналістів методам розслідування, необхідним для забезпечення громадської відповідальності щодо операцій китайського впливу за кордоном”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua