0 800 307 555
0 800 307 555

АМКУ веде розслідування щодо цін на протиепідемічні товари на початку епідемії COVID-19


АМКУ веде розслідування щодо цін на протиепідемічні товари на початку епідемії COVID-19

Антимонопольний комітет України (АМКУ) проводить розслідування стосовно стрибка цін на товари протиепідемічного призначення на початку епідемії COVID-19, повідомила голова комітету Ольга Піщанська.

“Там низка компаній, дії яких ми вивчаємо. Там аптечні мережі. Коли відбувся стрибок цін на маски, ми, крім відкриття справи, давали рекомендації. І аптечні мережі, на виконання рекомендацій, знизили націнку”, – сказала вона в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.

Крім цього, Піщанська зазначила, що АМКУ веде справу щодо інсулінів.

“Мова йде про вертикальні антиконкурентні узгоджені дії великого світового виробника інсулінів “Ново Нордіск” і груп “Медфарком”, “БаДМ”, “Аптека 3і”, “Ганза” та інших. Якщо коротко, то є підозра, що при імпорті відбувалося непрозоре ціноутворення, яке призводило надалі до необґрунтованого завищення цін при реалізації через державні/громадські закупівлі. Йдеться про 2011-2017 роки”, – сказала вона.

“Також стосовно групи “Медфарком” є окрема справа за зловживання монопольним становищем. І ще є одна справа, пов’язана з інсулінами, її розпочато за поданням Генеральної прокуратури. Там є ознаки антиконкурентних узгоджених дій польського виробника інсулінів “Біотон” і компаній-постачальників в Україні”, – додала Піщанська.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:АМКУ
Опитування
В Контексті Finance.ua