0 800 307 555
0 800 307 555

Чи нараховується пеня за несплату податків під час карантину


Чи нараховується пеня за несплату податків під час карантину

Штрафні санкції та пеня у разі порушення податкового законодавства протягом дії карантину не застосовуються.

Про це повідомляє Головне управління ДПС у Дніпропетровській області.

“За порушення податкового законодавства, вчинені протягом періоду з 01 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), штрафні санкції не застосовуються”, – ідеться в повідомленні.

Проте нараховуються санкції за:

1. Порушення вимог до договорів довгострокового страхування життя чи договорів страхування в межах недержавного пенсійного забезпечення, зокрема страхування додаткової пенсії.

2. Відчуження майна, що перебуває у податковій заставі, без згоди контролюючого органу.

3. Порушення вимог законодавства в частині:

 • обліку, виробництва, зберігання та транспортування пального, спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів;
 • цільового використання пального, спирту етилового платниками податків;
 • обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками;
 • здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального;
 • здійснення суб’єктами господарювання операцій з реалізації пального або спирту етилового без реєстрації таких суб’єктів платниками акцизного податку;
 • порушення нарахування, декларування та сплати податку на додану вартість, акцизного податку, рентної плати.

Протягом періоду з 01 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), платникам податків не нараховується пеня, а нарахована, але не сплачена за цей період пеня підлягає списанню.

Довідка Finance.ua:

 • 6 липня в Україні набрав чинності закон, згідно з яким банкам заборонено стягувати зі своїх клієнтів неустойку за прострочення платежів під час карантину.
 • Із 3 червня 2020 року підприємцям можуть списати суми недоїмки, нараховані платникам єдиного внеску (ЄВ) з числа ФОПів (крім підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність.

Що таке кредитні канікули

 • i

  Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
В Контексті Finance.ua