2192
У ПриватБанку пояснили, чому віддають перевагу кредитуванню фізосіб
— Фондовий ринок
Кредитний портфель ПриватБанку у 2019 році значною мірою складався із кредитів фізосіб.
Про це свідчить річний звіт банку за 2019 рік.
Складові кредитного портфелю банку:
- 46,1 млрд грн – кредити фізичним особам;
- 5,4 млрд грн – кредити малому та середньому бізнесу;
- 5,2 млрд грн – кредити іншим юрособам.
Великі кредити великим підприємствам — то великі ризики для банку та його мільйонів вкладників. Тому стратегія ПриватБанку виважена та обережна — кредитування невеликими сумами переважно фізичних осіб, малого та середнього бізнесу”, – йдеться у звіті.
Зазначається, що сума виданих кредитів у 2019 становила 65,8 млрд гривень. Частка проблемних кредитів зменшилася на 21% – до 27,1% від усієї їх кількості.

“У ПриватБанку зберігається більше грошей клієнтів, ніж у будь-якому іншому банку України – 240 млрд грн. У 2019 році ПриватБанк почав приймати менше депозитів у євро та доларах і більше в гривні. Це добре, тому що банк не видає кредити у валюті: в Україні це заборонено законодавством”, – йдеться у повідомленні.
Ліквідність банку на рівні 97%. Це означає, що якщо раптом всі 13 млн вкладників одночасно прийдуть в банк за своїми грошима, банк зможе швидко зібрати ₴225,2 млрд, щоб із ними розрахуватися.

Також у звіті зазначили, що мобільним банкінгом Приват24 вже користуються 11 млн користувачів. У 2019 році майже половина всіх клієнтів ПриватБанку користувалися Приват24 на сайті та через застосунок у смартфоні.
Хто користувачі банку? Понад половина користувачів банківських послуг в Україні — клієнти ПриватБанку. З них:
- приватні особи – 56,2%;
- бізнеси і підприємці – 63,2%.
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною