0 800 307 555
0 800 307 555

Асоціація забудовників судиться з Мінрегіоном через заборону будувати доступне житло в передмісті


Асоціація забудовників судиться з Мінрегіоном через заборону будувати доступне житло в передмісті

Окружний адміністративний суд міста Києві відкрив провадження за позовом ГО “Коло українських будівельників” до Мінрегіону про скасування пункту Державних будівельних норм, що забороняють висотну забудову в сільських населених пунктах.

Про це повідомили в Асоціації “Кола українських будівельників”, яка подала позов 10 серпня.

В позові йдеться про скасування п. 6.1.3 ДБН “Обмеження висотності забудови залежно від кількості населення в населеному пункті”. Відповідно до цієї норми, в сільських населених пунктах чисельністю мешканців понад 1 тис. осіб допускається будівництво багатоквартирних житлових будинків висотою до 12 м (до 4-х поверхів включно).

До 9 поверхів можна будувати лише у містах чисельністю населення до 50 тис. осіб. Багатоквартирні будинки до 16 поверхів дозволяються в містах з населенням від 50 до 100 тисяч людей, а будувати вище можливо в містах, де мешкає понад 100 тисяч людей.

На думку експертів КУБ, обмеження висотності забудови 4 поверхами у передмістях великих міст негативно впливає на будівельну галузь. Такі пункти в ДБН можуть бути вигідні тільки великим забудовникам, які будують багатоповерхівки у великих містах, зокрема, в Києві, і через відсутність конкуренції з боку багатоповерхівок у передмістях ціни на житло стабільно високі та продовжують зростати.

Тому ДБН у такому вигляді, вважають у КУБ, є дискримінацією середнього класу, і люди у великих містах, особливо молодь, позбавляються можливості купувати доступне і якісне житло.

Нагадаємо, нові Державні будівельні норми з включеним пунктом 6.1.3, що обмежує висотність забудови, набрали чинності в Україні 1 вересня 2018 року.

Як писали ЗМІ, цей документ міг підписати тодішній заступник міністра регіонального розвитку і забудовник Лев Парцхаладзе.

Норми були оскаржені забудовниками в судах, оскільки, на думку багатьох, Мінрегіон перевищив свої повноваження тим, що включив в ДБН регуляторні норми. Поки суди розглядали позови проти норм 2018 року, в Мінрегіоні з 1 грудня 2019 ввели в дію нові норми, де залишився пункт про висотності забудови.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua