0 800 307 555
0 800 307 555

Фонд держмайна: Збитки держпідприємств за минулий рік склали 170 мільярдів


Фонд держмайна: Збитки держпідприємств за минулий рік склали 170 мільярдів

В Україні кожне п’яте державне підприємство є збитковим.

Про це заявив в ефірі телеканалу «Дом» заступник глави Фонду державного майна України Костянтин Кошеленко.

За його словами, кожне п’яте державне підприємство – збиткове, а загальна сума збитку державних підприємств за 2019 рік – 170 млрд грн. Загальна сума заборгованості із зарплати на цих держпідприємствах становить 2,9 млрд грн.

Заступник глави Фонду держмайна вважає, що ці цифри свідчать про те, що раніше управління об’єктами державного майна проводилося неефективно і завдавало шкоди державі.

Читайте також: Фонд держмайна виставив на продаж готель на балансі ЧАЕС

«І коли кажуть: то зробімо його ефективним, це насправді таке лукавство. Тому що ефективні менеджери, у тому числі призначені раніше тими політиками минулих років в чиїхось інтересах, вони і працювали в чиїхось інтересах. Коли державне – воно нічиє. І коли нічиє, то не потрібно його купувати або брати в оренду, щоб заробляти. Досить просто управляти – посадити свого директора, а він забезпечить кому потрібно закупівлі, кому потрібно – продаж, щось ще підкрутить всередині. І таким чином підприємство, яке може приносити сотні мільйонів, в кращому випадку приносить десятки тисяч. Наприклад, готель “Дніпро” до продажу приніс трохи більше 200 тис. грн прибутку за весь 2019 рік. Інші подібні готелі заробляють десятки мільйонів гривень. Ми розуміємо, що тут було або бездарне управління, або це свідомо гроші виводилися не туди», – заявив Кошеленко.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
В Контексті Finance.ua