Частка безготівкових операцій з платіжними картками зросла до 55% - НБУ


Частка безготівкових операцій з платіжними картками зросла до 55% - НБУ

Частка безготівкових операцій з картками сягнула 55%, тоді як до карантину становила 50%.

Про це повідомляє пресслужба НБУ у FACEBOOK.

«Користувачі платіжних карток менше коштів знімали у банкоматах, віддаючи перевагу безготівковим операціям. Зараз ми маємо частку безготівкових операцій з картками за сумою близько 55%. До карантину цей показник становив 50%», – повідомив колишній заступник голови Національного банку Сергій Холод. (Рада Національного банку на засіданні 31 липня 2020 року звільнила Сергія Холода з посади заступника голови НБУ. Його повноваження припиняться з 3 серпня 2020 року. – Ред.)

Також у березні Нацбанк тимчасово скасував для банків тарифи в Системі електронних платежів, а зараз відновлює їх та переводить СЕП на майже цілодобовий режим роботи.

«Ми чотири місяці не стягували з банків плату за здійснення розрахунків у СЕП. З 03 серпня плануємо запустити роботу СЕП у розширеному регламенті 23/7, що передбачає доступність системи для проведення міжбанківських платежів 23 години на добу 7 днів на тиждень. Тому відновили тарифи за платежі у системі та оновили методику їх формування. Тепер вони залежатимуть не від часу здійснення операції, як було раніше, а від суми. При цьому, за нашими розрахунками, здійснення платежів через СЕП не подорожчає фактично для близько 80% клієнтів банків», – пояснив Сергій Холод.

Він зауважив, що також серед пріоритетів Національного банку – впровадження відкритого банкінгу, міжнародних стандартів, миттєвих платежів та розвиток віддалених сервісів.

Довідка Finance.ua:

  • Національний банк опублікував дані щодо обсягів касових оборотів банків і структури надходжень та видатків готівкової гривні за перше півріччя цього року.
  • Система електронних платежів Національного банку України переходить на розширений регламент роботи з 03 серпня 2020 року.

До речі, портал Finance.ua давно аналізує пропозиції щодо карток в Україні. Щоб допомогти вам з вибором картки онлайн, у нас на сайті працює спеціальний сервіс. З його допомогою можна швидко і комфортно вибрати необхідний саме вам “пластик”.

Подивитися варіанти 💳

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua