0 800 307 555
0 800 307 555

Як змінився попит на ремонтні роботи та будматеріали (інфографіка)


Як змінився попит на ремонтні роботи та будматеріали (інфографіка)

У перший літній місяць збільшився інтерес українців до оновлення осель – у порівнянні з травнем кількість пошуків на популярній онлайн-платформі за запитом “ремонт квартир” зросла на 5%.

Про це повідомляють аналітики olx.ua.

Окрім того, старт літа викликав підвищення попиту на послуги з оздоблення та ремонту помешкань – тих, хто відгукнувся на інтернет-оголошення, побільшало на 10%. За послуги перевезення у червні просили в середньому 1 000 грн.

У сфері “Будівництво, ремонт, прибирання” українці на 20% активніше цікавилися послугами у підкатегорії “Електрика”. З початком літа на платформі значно зріс інтерес до послуг зі встановлення вентиляції та кондиціонування – кількість тих, хто відгукнувся на оголошення, у порівнянні з попереднім місяцем зросла на 445%, або у 5 разів. Пропозицій також додалось – на 9%.

Окрім того, українці частіше шукали послуги з загального ремонту та оформлення осель. У червні зацікавлених в оголошеннях побільшало у підкатегоріях “Оздоблення та ремонт” – на 10%, “Побутовий ремонт і прибирання” – на 7%. Кількість пропозицій у порівнянні з травнем зменшилась – на 2% та 4% відповідно.

Найчастіше шукали такі ремонтні послуги: встановлення натяжних стель – 11,3 тис. запитів, поклейка шпалер – 7,1 тис., укладання плитки – 6,3 тис., утеплення фасадів – 6 тис., перетяжка меблів – 5,1 тис. Також потрібні були й спеціалісти для переобладнання домівки. Серед найпопулярніших запитів: сантехніки – 7,2 тис., електрики – 6,4 тис. та плиточники – 5,2 тис.

Актуальнішою стала оренда спецтранспорту та вантажних машин: +15% зацікавлених у пропозиціях. Загалом у категорії “Перевезення та оренда транспорту” найчастіше пропонували послуги: вантажників – 6,5 тис. оголошень, з використання кранів – 4,4 тис., перевезення – 3,6 тис. та з вивозу сміття – 470. Остання при цьому обійшлась би у червні найдешевше – всього у 400 грн, що на 50% менше, ніж у травні.

Найпопулярнішими запитами, що стосуються ремонту, у червні були: “оренда авто”, “вантажні перевезення”, “вантажне таксі”, серед спецтранспорту: “маніпулятори” та “автокрани”.

Матеріалами для ремонту стали цікавитися рідше – у розділі “Сировина та матеріали” тих, хто відгукувався на пропозиції, у червні поменшало на 20%, а оголошень – на 4%. Як у травні, так і на початку літа найчастіше продавали дрова, щебінь, чорнозем, вугілля та металобрухт. Серед пошукових запитів у червні лідерами були металобрухт, макулатура, дизельне паливо, піддони та бензин.

Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua