ВР зробила ще один крок до позбавлення НБУ коштів банків-банкрутів - НБУ


ВР зробила ще один крок до позбавлення НБУ коштів банків-банкрутів - НБУ

Фінансовий комітет ВР підтримав до другого читання законопроєкт №2459 нардепа Олександра Дубинського про віднесення вимог НБУ щодо операцій рефінансу з неплатоспроможними банками з першої до п’ятої черги кредиторів, в Нацбанку заявили, що цей законопроєкт “руйнує основну роль НБУ”.

Про це повідомляє пресслужба НБУ в Facebook.

“Парламентський комітет з питань фінансів, податкової та митної політики підтримав ще один законопроєкт пана Дубинського (№2459). Він вже був ухвалений у першому читанні. Незважаючи на позицію НБУ, комітет рекомендував ухвалити його в другому читанні і в цілому”, – заявили в НБУ.

Законопроєкт руйнує основну роль НБУ – роль кредитора останньої інстанції для інших комерційних банків. “Фактично, НБУ хочуть позбавити гарантії на повернення виданих кредитів рефінансування, а банки – можливостей на підтримку з боку регулятора”, – зазначили в регуляторі.

“Законопроєкт №2459 пропонує змінити порядок повернення коштів, наданих НБУ як кредитів. Якщо раніше НБУ мав законодавчо закріплене право на позачергове задоволення своїх кредиторських вимог до збанкрутілих банків за рахунок застави, то тепер буде в 5 черзі.

Насправді, не так важливо, чи це третя, чи п’ята, чи сьома черга. За базовими принципами банкінгу заставний кредитор має перевагу над тими, у кого застави немає.

І Нацбанк як кредитор, який надавав кошти під заставу, повинен мати право на гарантованість повернення цих коштів. А через ухвалення цього законопроєкту такої гарантії не буде. Фактично нам пропонують в законодавчий спосіб поставити хрест на такому понятті, як “інститут застави”, – пояснили в НБУ.

“Відсутність гарантії повернення коштів рефінансування – це не тільки збитки НБУ. Це і збитки держави, тобто платників податків, тобто нас з вами. Адже НБУ перераховує свій прибуток до держбюджету”, – заявили в НБУ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua