0 800 307 555
0 800 307 555

ВР скасувала обов'язкове ведення обліку доходів для ФОП


ВР скасувала обов'язкове ведення обліку доходів для ФОП

Народні депутати Верховної ради ухвалили законопроєкт №2524, за яким пропонується спростити облік для фізичних-осіб підприємців.

Про це свідчить інформація на сайті відомства.

Досі залишається вимога фізичних осіб-підприємців реєструвати та вести книгу обліку доходів.

“Хоча, де-факто, фізичні особи-підприємці дану книгу або взагалі не отримують, або заповнюють тільки у разі перевірки”, – зазначається у пояснювальній записці до проєкту Закону.

Штраф за помилки або відсутність книги обліку доходів відповідно до Податкового кодексу становить 510 гривень і відповідно до КУпАП – до 136 гривень.

Що пропонує законопроєкт: скасувати вимогу обов’язково реєструвати книги обліку доходів та книгу обліку доходів та витрат, а також скасувати обов’язкове ведення книги обліку доходів для ФОП 1 та 2 групи спрощенців та 3 групи, які не є платниками ПДВ.

Такий платник податків за власним бажанням може вести книгу обліку доходів в паперовому або електронному вигляді. Відповідальність у вигляді штрафів за неведення або помилки у книзі доходів пропонують встановити, лише якщо такий платник повідомив про бажання вести книгу обліку доходів.

Як вестимуть облік. Один з ініціаторів законопроєкту, депутат партії «Голос» Ярослав Железняк, зазначив, що у разі прийняття документу “спрощенцям”-неплатникам ПДВ дозволять вести облік в довільній формі – в Excel, в зошиті чи традиційно в книзі обліку (тільки тепер її не треба реєструвати та заповнювати щоденно). Причому головне буде – фіксувати щомісячний дохід. А щоденні підсумки чи поопераційні підсумки – лише за бажанням підприємця.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua