«Південмаш» отримає фінансову підтримку від держави


«Південмаш» отримає фінансову підтримку від держави

Депутати ухвалили проєкт Закону про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік». Зміни стосуються додаткових заходів з фінансового оздоровлення державного підприємства «Виробниче об’єднання Південний машинобудівний завод імені О.М.Макарова».

Ракетно-космічне підприємство України «Південмаш» накопичило одинадцятимісячний борг перед працівниками, завинило 210 млн гривень енергопостачальникам і скорочує штат. Прийняття проєкту закону потребує додаткового фінансування з державного бюджету в сумі 2318,228 млн грн.

Зауважимо, що системна криза на «Південмаш» триває вже понад десять років. У 2009 році Урядом було прийнято Державну програму розвитку підприємства, яка констатувала наявність кризи й передбачала виконання низки завдань щодо її подолання. Проте, внаслідок системного недофінансування жодне із завдань програми виконано не було.

Особливої гостроти криза набула в першій половині 2014 року, коли відбулася обвальна руйнація зв’язків з традиційними постачальниками й замовниками з РФ. Це призвело до скорочення грошового потоку за основними договорами з 4,25 до 0,12 млрд грн та до зменшення обсягів виробництва більше ніж на 80%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua