0 800 307 555
0 800 307 555

Прожитковий мінімум в Україні і в світі: в США витрачають на день в 20 разів більше (інфографіка)


Прожитковий мінімум в Україні і в світі: в США витрачають на день в 20 разів більше (інфографіка)

Прожитковий мінімум в різних країнах світу значно відрізняється. Так, наприклад, уряд США передбачив 55 дол. на добу для жителів своєї країни.

Українська влада вважає, що для того, щоб повноцінно жити, доствтньо і 2,6 дол. Зазначимо, що різниця в прожитковому мінімумі у розрахунку на один день в Україні і США становить понад 20 разів.

Сусідні Молдова, Росія і Чехія передбачили для своїх громадян добові витрати в районі 4-5 доларів. А жителі Польщі можуть розраховувати не менше, ніж 18,9 дол. на добу.


Інфографіка comments.ua

Лідерами за сумами прожиткового добового мінімуму разом зі США є Канада, Франція і Німеччина, які передбачили 47, 45 і 41 дол. на добу для жителів своїх країн відповідно.

Хочу отримати гроші до зарплати 💸

Багато українців відзначають, що вижити на мінімальні зарплату і пенсію практично неможливо. У цьому контексті час від часу в країні виникає питання про необхідність прирівняти рівень фактичного і номінального прожиткового мінімуму. Відповідний законопроект №3515 було нещодавно зареєстровано у Верховній Раді.

Довідка Finance.ua:

  • Прожитковий мінімум в Україні станом на сьогоднішній день становить 2027 грн. Підв’язана до нього мінімальна пенсія ще менша – тисячу шістсот тридцять вісім грн.
  • Двічі в поточному році прожитковий мінімум збираються піднімати, але не значно: з 1 липня підняли – до 2118 грн, з 1 грудня – до 2189 грн.

Читайте важливі поради, які стануть в нагоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua