Rzeczpospolita: Іноземці можуть користуватися землею в Україні та без спеціального ринку


Rzeczpospolita: Іноземці можуть користуватися землею в Україні та без спеціального ринку

На початку 1990-х років обіг землі в Україні був сильно обмежений. Частина аграрних земель, які належали колгоспам, були поділені між працівниками цих господарств. Таким чином, понад 6 мільйонів громадян України стали власниками аграрної землі, яку, правда, не можна було продавати.

Втім, аграрні компанії працюють на умовах оренди землі у багатьох власників. Таким чином, великі фірми можуть обробляти навіть кілька тисяч гектарів, – пише Rzeczpospolita. Але, як пояснив виданню партнер юридичної фірми Kosyło i Partnerzy Андрій Косило, з першого липня 2021 року заборона на обіг землі втрачає чинність.

Громадяни України зможуть купувати до 100 гектарів аграрної землі. А з січня 2024-го у них з’явиться право володіти до 10 тисяч гектарів землі. Така можливість з’явиться також у підприємств і банків з іноземним капіталом.

Тому що земля може стати запорукою кредиту. Втім, іноземні банки будуть зобов’язані продати таку землю протягом двох років з моменту набуття власності.

Громадяни інших країн не зможуть купувати аграрну землю. Хіба що українці підтримають на референдумі рішення надати іноземцям таке право.

За словами експерта, ніщо не вказує на те, що таке голосування може пройти в найближчі роки. Але навіть якби громадяни України підтримали такий дозвіл, продажу не підлягали б прикордонні землі. А громадяни країн-агресорів, зокрема Росії, не змогли б нічого купити. Втім, це не означає, що іноземні інвестори зараз не можуть вести аграрний бізнес в Україні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Аграрний ринок
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua