НБУ став регулятором більшості небанківських фінустанов: що зміниться


НБУ став регулятором більшості небанківських фінустанов: що зміниться

Сьогодні Національний банк став регулятором більшості небанківських фінансових установ.

Про цілі та підходи до ліцензування розповіла перший заступник голови Національного банку Катерина Рожкова під час пресконференції.

Читайте також: Закон про спліт: що змінюється для банків, МФО, та їхніх клієнтів

“Сьогодні Національний банк став регулятором більшості небанківських фінансових установ. Ми дуже довго готувалися. Які наші цілі – вони незмінні. Наше завдання забезпечити сталу, прозору роботу всього фінансового сектору. Ми багато разів говорили про те, що фінансовий сектор і всі компанії, представлені на ньому, вони як сполучені посудини, і тому регулювання і макропруденційне регулювання фінансового сектору повинне бути однаковим для всіх фінансових установ. Як ми будемо підходити до ліцензування, нагляду, методології, якихось додаткових вимог – перше, як ми і говорили, перші пів року не буде ніяких змін”, – сказала Катерина Рожкова.

Вона зазначила, що це зроблено задля того, щоб перехід між регуляторами відбувся максимально комфортно як для учасників ринку, так і для споживачів фінансових послуг.

“В поточному році ми будемо керуватися тими нормативними документами, які були напрацьовані Національною комісією з регулювання фінансових послуг. Разом з тим, звичайно, ми розробляємо нові підходи. Чим суттєво вони будуть відрізнятися – в першу чергу ми будемо запроваджувати ризикоорієнтований підхід. Що це значить на практиці – ми розділяємо небанківські фінансові установи на ті, які мають зобов’язання перед клієнтами, перед фізичними особами, перед малим, середнім бізнесом”, – додала Катерина Рожкова.

За її словами, зобов’язання можуть бути в будь-якій формі – у вигляді вкладів чи депозитів чи у формі страхових виплат.

“Тож такі компанії, які будуть мати зобов’язання, будуть мати і посилені вимоги з точки зору регулятора. Як з точки зору ліцензування, стандартів корпоративного управління, дотримання пруденційних нормативів”, – зазначила Катерина Рожкова.

Вона додала, що до компаній, які таких зобов’язань не мають – вимоги регулятора будуть менш серйозними.

Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua