Майже 75% транзакцій на криптобіржах несуть ризик відмивання грошей - експерти


Майже 75% транзакцій на криптобіржах несуть ризик відмивання грошей - експерти

Близько 74% біткойнів у міжбіржових транзакціях в 2019 році переміщалися через кордони.

Як вважають фахівці аналітичної компанії CipherTrace, це несе ризик відмивання грошей в умовах недостатніх заходів KYC/AML і ставить під удар банки.

Вони проаналізували, як впровадження рекомендацій Групи розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF) для криптовалютної галузі позначиться на банках, які все більше залучаються до обслуговування учасників галузі.

За інформацією видання, FATF в червні минулого року опублікувала нові правила для постачальників послуг віртуальних активів (VASPs). На їх впровадження організація відвела 12 місяців.

Вивчивши процедури KYC у 500 провідних VASPs, фахівці компанії оцінили у 57% з них відповідні протоколи як слабкі або недостатні. Рік тому ця цифра була вищою – 67%, нагадали в CipherTrace.

Транскордонний характер біткойнів, при недостатніх заходах KYC/AML несе високий ризик використання криптовалюти для відмивання грошей, вважають в компанії. Злочинці постійно шукають нові лазівки і швидко їх використовують, зазначили аналітики.

Участь в транзакції VASP зі слабкими або відсутніми процедурами KYC/AML ставить під удар регуляторів банки, як покупця криптовалюти, так і продавця, якщо в угоді задіяні фіатні гроші. За оцінкою CipherTrace, типовий великий банк США обробляє за рік понад $2 млрд платежів, пов’язаних з криптовалютою, не ідентифікуючи їх як такі.

Фахівці компанії вважають, що поодинці банкам з цією проблемою не впоратися – необхідне посилення відповідних заходів з боку криптовалютної галузі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Фінтех і Картки
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua