Пільгові пенсії в Україні скасують: в Пенсійному фонді зробили заяву — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Пільгові пенсії в Україні скасують: в Пенсійному фонді зробили заяву

Особисті фінанси
243635
У Пенсійному Фонді наразі бракує коштів, аби забезпечити усіх українців гідними виплатами. Саме тому український уряд вирішив впровадити нову пенсійну реформу, яка вступить у дію з 2021 року.
Наразі в ПФУ повідомили, що першими відчують зміни отримувачі пільгових пенсій, які мають право виходити на пенсію достроково. Їх кількість невдовзі значно зменшиться.
Також в Україні збираються ввести підвищений тариф єдиного соціального внеску за осіб, зайнятих на роботах за списками пільгових категорій професій. Крім того, припиниться призначення пенсій за вислугу років. Такі виплати залишаться у вузького кола осіб. Їх покривають виключно за рахунок держбюджету, а так як коштів наразі бракує і українців хочуть перевести на накопичувальну пенсійну систему, то на державу розраховувати особливо не можна.
Щоб зменшити витрати на пенсіонерів, в Україні щороку зростає пенсійний вік (для жінок) та стаж. З 2021 року, щоб вийти на пенсію, потрібно буде накопичити мінімум 28 трудових років. З кожним роком ця цифра збільшуватиметься, поки в 2028 році не досягне 35 років.
Нагадаємо, з 1 липня прожитковий мінімум в Україні зросте до 2118 гривень, а мінімальна пенсія – до 1 712 гривень. Розмір максимальної пенсії з 16 380 гривень підвищиться до 17 120 грн.

Довідка Finance.ua:

  • Карантин в Україні через коронавірус може позитивно вплинути на розмір пенсій працюючих пенсіонерів. Про це розповіла в ефірі каналу “Україна 24” заступниця голови Пенсійного фонду Ірина Ковпашко. Вона нагадала, що у грудні 2019 року середня заробітна плата була більше 10 000 грн, потім вона почала знижуватись і в квітні впала до 9 300 грн.
  • У Мінсоцполітики працюють над новими параметрами пенсійної системи, в результаті чого частина українців зможе виходити на заслужений відпочинок раніше.

Як перевірити свій страховий стаж 🔎

За матеріалами:
Today.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас