0 800 307 555
0 800 307 555

Fitch назвали головний виклик для України


Fitch назвали головний виклик для України

Програма stand by Міжнародного валютного фонду (МВФ) забезпечить країні необхідне фінансування, однак зберігається ризик серйозного сповільнення і припинення реформ, констатується у коментарі міжнародного рейтингового агентства Fitch у вівторок.

“Ключове завдання, що стоїть перед адміністрацією Зеленського, полягає в тому, щоб оновити свої реформаторські повноваження з потенційно зростаючими політичними витратами”, – зазначено у релізі агентства.

Fitch зазначає, що програма МВФ демонструє прагнення міжнародних партнерів та інших зацікавлених стейкхолдерів захистити макроекономічні та фіскальні досягнення в Україні від коронавірусного шоку та запобігти зриву реформ.

Читайте також: В Мінфіні розповіли, коли Україна планує відмовитися від кредитів МВФ

Проте, через внутрішньополітичні чинники потрібен час, щоб досягти угоди з Фондом, зазначає агентство.

“Популярність президента Зеленського, більшість правлячої партії у Верховній Раді та присутність в уряді технократів і політиків, які виступають за реформи, забезпечили сприятливий фон після виборів у липні минулого року. Але видимий опір реформам із боку зацікавлених кіл, зокрема олігархів, вражаюча фрагментація президентської партії у Верховній Раді та швидка зміна ключових позицій Кабміну вплинули на динаміку реформ, послабили ключові закони, такі як реформа сільгоспземель, і ризикують створити політичну невизначеність”, – описує ситуацію Fitch.

На його думку, передбачуваний регулярний прогрес із виконання програми Stand-by зменшить ризик рефінансування і збереже недавні поліпшення у структурі державного боргу в іноземній валюті та терміни погашення, а також підвищить перспективи відновлення економіки шляхом усунення обмежень на приватні інвестиції, такі як слабке верховенство права.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Опитування
В Контексті Finance.ua