Міністр соціальної політики назвала реальний прожитковий мінімум — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Міністр соціальної політики назвала реальний прожитковий мінімум

Казна та Політика
2483
Реальна вартість прожиткового мінімуму в Україні на сьогоднішній день становить 4,2-4,3 тис. грн, заявила міністр соціальної політики Марина Лазебна.
“Перегляд підходів до визначення реального прожиткового мінімуму – це вимога часу. Ми повинні, нарешті, сказати людям, яким є реальний прожитковий мінімум. Тому що сьогодні це фактично рівень виживання, а не проживання. Іноді дивуєшся, коли дивишся, який набір продуктів і товарів туди входить, і як це можна прив’язати до виміру гідного життя людини. Тому, перш за все, потрібно змінити підходи і сферу його застосування”, – сказала Лазебна в інтерв’ю.
Міністр зазначила, що наразі в 40 законах виплати, штрафи і надбавки прив’язані до прожиткового мінімуму, у зв’язку з чим у держави склалася патова ситуація, коли через штучно створений низький прожитковий мінімум влада не може ефективно управляти соціальними стандартами.
“Тому спільно з профільним Комітетом Верховної Ради працюємо над тим, щоб змінити методологію. Ми дискутуємо, наприклад, щодо формули визначення: чи буде він складати 40% від середньої заробітної плати по країні, чи буде визначатися нормативно-структурним методом”, – додала вона.
За словами Лазебної, Мінсоцполітики є прихильником саме нормативно-структурного методу, суть якого полягає у визначенні вартості продовольчої складової прожиткового мінімуму та її питомої ваги, за основу беруться показники Міністерства охорони здоров’я про те, скільки потрібно людині споживати різних продуктів харчування.
Міністр підкреслила, що на сьогоднішній день реальна вартість прожиткового мінімуму становить 4,2-4,3 тис. грн. Відповідаючи на питання, чи буде в бюджеті наступного року він зафіксований на такому рівні, Лазебна заявила, що так має бути, “але ми повинні визначитися, як ми будемо досягати цього стандарту. Але головне – чесно показати реальний прожитковий і не вводити в оману людей”.

Довідка Finance.ua:

  • Згідно з Державним бюджетом на 2020 рік прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць з 1 січня 2020 року становить 2 027 гривень,
  • з 1 липня – 2 118 гривень,
  • з 1 грудня – 2 189 гривень.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас