Як пережили карантин найбільші українські банки: скорочення і неоплачувані відпустки


Як пережили карантин найбільші українські банки: скорочення і неоплачувані відпустки

Чотири державні банки, а також ПУМБ, Райффайзен банк Аваль, Укрсиббанк, ОТП Банк, Кредобанк, Креді Агріколь Банк, банк “Південний” та Акордбанк за період карантину обійшлися без скорочень і відправки працівників у неоплачувані відпустки. Разом з тим через втрату частини прибутку на тлі економічної кризи банк “Кредит Дніпро” був змушений оптимізувати роботу мережі.

Як зазначили в прес-службах державних ПриватБанку, Ощадбанку, Укргазбанку та Укрексімбанку, їхній штат залишився на “докарантинному” рівні. Близько 40% співробітників в Укргазбанку переведені на віддалену роботу, майже 70% – в Укрексімбанку, а в ПриватБанку – близько 80%. В останньому уточнили, що повне повернення співробітників в офіс планується до 1 червня.

“З початку карантину ПУМБ прийняв принципове рішення зберегти штат і виплачувати співробітникам зарплату. Планові зміни, такі як вихід у декретну відпустку, звісно, протягом карантину відбувалися, але банк не скорочував співробітників”, – повідомила начальник управління з розвитку бренду роботодавця ПУМБ Світлана Тихоненко.

Вона уточнила, що велика частина співробітників перейшла на дистанційну роботу і отримувала зарплату в повному обсязі, частина співробітників відділень працювала під час карантину і ще невелика частина була на тимчасовому простої.

“Це працівники відділень і точок продажів, які банк тимчасово закрив на період карантину. Для них банк в період простою виплачував 2/3 від окладу. Для деяких співробітників розглядалася адресна фінансова допомога”, – зазначила Тихоненко.

За її словами, з 12 травня всі відділення ПУМБ, за винятком розташованих на території аеропортів, працюють, а більша частина персоналу повернулася до звичного графіку. Разом з тим співробітники головного офісу (близько 40% всього штату) поки продовжують працювати віддалено.

Як повідомили в прес-службі Райффайзен банку Аваль, за час карантину було незначне скорочення персоналу, не пов’язане з введенням обмежень – “звичайні щомісячні звільнення”. Водночас найнято 16 нових співробітників.

У прес-службі також уточнили, що рішень про неоплачувані відпустки під час карантину не було.

“Дистанційно ми працювали по-різному. Якщо говорити про центральний офіс, то це більше 70%. Так, є план повернення в офіс – він буде поступовий, починаємо з 25%, далі будуть наступні кроки в залежності від ситуації”, – додали в Райффайзен банку Аваль.

Як повідомили в прес-службі ОТП Банку, за час карантину фінустанова не скорочувала персонал і не планує. “Співробітники банку працюють і отримують оплату в 100% розмірі, деякі співробітники перебувають в оплачуваних відпустках. 50% співробітників головного офісу працювали і працюють дистанційно”, – уточнили в ОТП Банку.

У прес-службі також зазначили, що досвід і підхід до дистанційної роботи можуть залишити свій слід і в післякарантинному робочому графіку.

Директор департаменту управління персоналом Кредобанку Олена Скиба повідомила, що за час карантину штатна чисельність працівників фінустанови не змінилася, оскільки банк продовжував обслуговувати клієнтів. Вона також уточнила, що банк не вдавався до неоплачуваних відпусток.

“З початку карантину ми працювали в звичайному режимі. Правда, досить швидко треба було зорієнтуватися і забезпечити всі необхідні заходи безпечної роботи (маски, дистанціювання, дезінфектори, провітрювання, санітарна обробка приміщень і т.д.). Деякий час відділення і центральний офіс працювали за скороченим робочим днем, але зі збереженням повного обсягу заробітної плати працівникам”, – зазначила Скиба.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua