Ексголова НБУ позитивно оцінює перспективи швидкого повернення України на ринок зовнішніх запозичень


Ексголова НБУ позитивно оцінює перспективи швидкого повернення України на ринок зовнішніх запозичень

Ексголова Національного банку України Валерія Гонтарева позитивно оцінює перспективи швидкого повернення України на ринок зовнішніх запозичень.

“Я думаю, дуже скоро ми побачимо наступні євробонди, які підуть на фінансування бюджету”, – сказала Гонтарева під час презентації своєї книги в п’ятницю.

“Мінфіну дорого ринково позичати на внутрішньому ринку, тому Мінфін скоро відправиться на міжнародний ринок. І Україну, я думаю, прекрасно там зустрінуть – у неї хороший борг до ВВП (співвідношення боргу до ВВП – Ред.), співпраця з МВФ”, – пояснила ексголова Нацбанку.

При цьому вона позитивно оцінила нинішні фінансові інструменти Центробанку. “НБУ оголошує всі інструменти для фінансування. Приходьте, беріть. Завдання тільки в одному – це повинні бути ринкові інструменти. Банк повинен захотіти прийти закласти в Нацбанк ОВДП, взяти під 8% рефінанс і піти до Мінфіну і купити у нього за ринковими умовами, як це і відбувається. Що тут поганого? Банки заробляють, Мінфін закриває свої проблеми, і у НБУ працюють його стандартні інструменти”, – зазначила вона.

Водночас Гонтарева розкритикувала думку міністра економіки Ігоря Петрашка щодо адміністративного обмеження депозитних ставок для зниження ставок за кредитами. “Те, що зараз відбувається, Дмитро Сологуб (заступник голови НБУ – Ред.) назвав у своєму інтерв’ю “економічним шаманізмом”. На мою думку, ідеальне визначення цього мракобісся. Ми так прекрасно ринковими механізмами привели ставки туди, де вони є, разом з монетарною політикою Нацбанку. Порадьте цьому міністру зайнятися своїми безпосередніми службовими обов’язками”, – зазначила Гонтарева.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua