Бізнес розкритикував стимулювальний тариф на електроенергію


Бізнес розкритикував стимулювальний тариф на електроенергію

Проєкт моделі переходу на стимулювальне регулювання, запропонований Національною комісією, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), не відповідає очікуванням бізнесу і може мати негативний вплив на галузь. Про це заявила Європейська Бізнес Асоціація.

На її думку, запропонована методологія не враховує успішний міжнародний досвід і не сприятиме залученню обсягу інвестицій, які б дозволили оновити мережі в потрібному масштабі. Великий бізнес наполягає на доопрацюванні запропонованої методології з урахуванням пропозицій Комітету з енергетики асоціації.

Її експерти пропонують використовувати європейську практику, яка передбачає використання єдиної бази активів, і визначати норму прибутковості на рівні WACC з перерахунком раз на рік або перед початком регуляторного періоду. Всі інвестиції в основні засоби оператора системи розподілу, крім плати за приєднання, повинні обчислюватися як кошти, за рахунок яких була створена регуляторна база активів.

В асоціації хочуть, щоб враховувався показник прибутку на базу активів в поточному році інвестування, а на наступний рік адаптувати тарифи, якщо задекларовані інвестиції не були втілені. Також компанії пропонують розробити комплексну державну програму довгострокового кредитування операторів системи розподілу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua