Гроші на депозит або в ОВДП: як в Україні можуть провести загальне декларування


Гроші на депозит або в ОВДП: як в Україні можуть провести загальне декларування

В рамках майбутнього загального декларування українців можуть мотивувати покласти кошти на депозит або купити облігації внутрішньої держпозики (ОВДП). При цьому питання оподаткування в уряді називають не первинним.

Про це в інтерв’ю розповів міністр фінансів Сергій Марченко.

За його словами, в уряді йдуть активні дискусії щодо розробки законопроєкту про одноразове декларування за дорученням Президента Володимира Зеленського.

“Тут мотивація як з боку легалізації активів, які є за кордоном, так і з боку активів всередині країни – доларова готівка і так далі. Важливо не створити занадто складний інструмент”, – зазначив Марченко.

Він підкреслив, що українці повинні отримати можливість “відбілити” або показати свої доходи, які складно легалізувати з урахуванням ризиків фінансового моніторингу.

“Потрібна система, при якій ми зупиняємося, починаємо жити по-новому. Хто хоче, будь ласка, заводьте свої активи в Україну, ось вам варіанти, можете покласти гроші на депозит або купити ОВДП”, – додав міністр.

Він також не відкидає, що українці можуть не піти на сплату 5%-го податку з так званої амністованої суми.

“Є кілька законопроєктів, в тому числі і наш. Але на цьому етапі концептуально доопрацьовується ідея. Далі вже будемо говорити про те, як і коли це реалізовувати… (підготовка законопроєкту про одноразове декларування, ред.) безпосередньо від Президента стоїть таке завдання”, – додав Марченко.

Нагадаємо, у травні Президент Володимир Зеленський закликав Кабінет Міністрів у тримісячний строк підготувати законопроєкт про одноразове декларування.

Зазначимо, до цього питання введення “нульової” декларації порушували ще в 2016 році після того, як завершився перший етап декларування доходів і майна чиновників, депутатів і перших осіб країни.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua