У "Слуги народу" розповіли, коли Україна зможе обійтися без кредитів МВФ


У "Слуги народу" розповіли, коли Україна зможе обійтися без кредитів МВФ

У перспективі трьох-чотирьох років Україна може відмовитися від кредитів Міжнародного валютного фонду.

Таку думку висловив народний депутат від “Слуги народу”, голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев в інтерв’ю виданню УНІАН.

“У середньостроковій перспективі (три-чотири роки) наша мета в кредитній політиці – припинити кредитування у Міжнародного валютного фонду, виплативши йому всі належні борги. Це цілком реально”, – сказав він.

За словами Гетманцева, “ми повинні замінювати дорогі кредити на дешеві, короткі – на довгі”.

Читайте також: МВФ і Україна попередньо домовилися про нову програму співпраці

“Зменшувати обсяг боргу настільки, наскільки це можливо, і збільшувати гривневу частину в структурі державного боргу”, – додав Гетманцев.

Він нагадав, що досягнута попередня домовленість за новою 18-місячною програмою фінансування stand-by на суму близько 5 млрд дол., перший транш очікується отримати протягом двох-трьох тижнів.

“Відносно МВФ мова йде про програму на 18 місяців на суму близько п’яти мільярдів доларів. Я не готовий зараз говорити про решту суми від інших організацій, але ведуться переговори і зі Світовим банком, і з Єврокомісією про надання коштів. І дуже важливо, що ми не вважаємо отримання коштів від міжнародних партнерів будь-якої перемогою з нашого боку. Ми прекрасно розуміємо, що це, на жаль, вимушений захід, який спровокована кризою і яка необхідна, щоб вийти з нього з найменшими втратами”, – додав голова профільного комітету.

Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua