Аналітики назвали причини для зміцнення гривні


Аналітики назвали причини для зміцнення гривні

Населення України стало менше купувати валюти через зниження психологічного фактору. Також зміцненню гривні допомогли зниження імпорту енергоносіїв та машинобудівної продукції.

Зокрема, директор департаменту інвестиційного бізнесу ПУМБ Антон Стадник розповів, що криза, помножена на карантин, суттєво зменшила загальну тенденцію до покупок.

“Карантин в цілому зменшує активність людей: по більшості сегментів продажі просіли. Це призводить до зменшення споживання імпорту, що в свою чергу викликає зменшення попиту на купівлю валюти”, – пояснив експерт.

Зміцненню гривні допомогло не тільки зниження імпорту енергоносіїв, але і машинобудівної продукції, говорить глава департаменту макроекономічних досліджень групи ICU Сергій Ніколайчук. І разом з тим, за його словами, спостерігалися досить стабільні обсяги експорту продтоварів, залізної руди та IT-послуг.

Динаміку курсу, як вважає аналітик, також підкріпила стабільна ситуація на ринку держборгу – відтік вкладень іноземних інвесторів був незначним, особливо на тлі інших країн. Експерти також звертають увагу, що населення стало менше купувати валюти через зниження психологічного фактора.

🎬 Дізнавайтесь першими про валютні коливання на Youtube-каналі Finance.ua 🤑

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua