Кабмін скасував можливість поїздок українців до Білорусі за внутрішніми паспортами з 1 вересня


Кабмін скасував можливість поїздок українців до Білорусі за внутрішніми паспортами з 1 вересня

Кабінет Міністрів ухвалив рішення про часткове зупинення дії угоди з урядом Республіки Білорусь про безвізові поїздки громадян, зокрема припинення можливості поїздок українців до Білорусі за внутрішніми паспортами.

Відповідна постанова ухвалена під час засідання уряду.

Як зазначається у пояснювальній записці, документ розроблено з метою посилення безпекової складової прикордонного контролю під час перетинання громадянами України державного кордону з Білоруссю.

Документом скасовується можливість перетинання громадянами України українсько-білоруського державного кордону на підставі паспорта громадянина України.

Зміни стосуватимуться лише виїзду громадян України з території України в РБ. При в’їзді громадян з території РБ в Україну Державна прикордонна служба здійснюватиме безперешкодний пропуск за внутрішніми паспортами.

Постанова набирає чинності з 1 вересня.

У пояснювальній записці пояснюється, що доцільність припинення використання паспорта громадянина України для поїздок на територію РБ пов’язана з такими аспектами:

  • низький ступінь захисту паспорта громадянина України (у формі книжечки) призводить до зростання випадків виявлення підробок вказаних документів;
  • відсутність у паспорті громадянина України iнформації про особу латиницею унеможливлює автоматичне зчитування інформації з документів при здійсненні прикордонного контролю стосовно їх пред’явників та проведення безпомилкової перевірки інформації щодо наявності обмежень на перетинання кордону;
  • у разі втрати за кордоном внутрішнього паспорта ідентифікація громадян закордонними дипломатичними установами є тривалою та складною;
  • зменшується час проходження прикордонного контролю кожного громадянина.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua