У Мінекоенерго планують запустити аукціони з "зеленої енергетики"


У Мінекоенерго планують запустити аукціони з "зеленої енергетики"

Міністерство енергетики та захисту навколишнього середовища планує запустити аукціони з відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) і укласти з інвесторами меморандум про зміни умов підтримки “зеленої енергетики” на добровільних засадах. Про це повідомляє УНН з посиланням на прес-службу уряду.

“Виконуюча обов’язки міністра енергетики та захисту навколишнього середовища України Ольга Буславець у форматі відеоконференції обговорила з міністром енергетики Литовської Республіки Жигімантасом Вайчюнасом перспективи співпраці двох країн у сфері енергетики та захисту навколишнього середовища. Ольга Буславець поінформувала колегу, що Мінекоенерго планує запустити аукціони ВДЕ і разом з Прем’єр-міністром України завершити дискусію з інвесторами в цей сектор, щоб укласти меморандум про зміну умов підтримки ВДЕ на добровольних засадах”, – йдеться в повідомленні.

Повідомляється, що Вайчюнас висловив підтримку таким планам і зазначив, що впровадження аукціонної моделі в його країні повністю себе виправдало і дозволило значно знизити ціну на електроенергію і зберегти привабливість інвестування в ВДЕ.

За словами Буславець, в Україні тепер профіцит електроенергії. Країна здійснює технічні і юридичні кроки, щоб синхронізуватися з енергосистемою Континентальної Європи ENTSO-E і співпрацювати з сусідніми країнами в контексті енергетики.

“Під час розмови сторони також обговорили питання диверсифікації джерел і маршрутів поставок природного газу, в тому числі з можливістю використання литовського LNG-терміналу, і домовилися тісніше співпрацювати між українськими та литовськими операторами ГТС в цьому напрямку”, – додали в прес-службі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua