Надання «карантинної» відпустки: в Держпраці пояснили нюанси


Надання «карантинної» відпустки: в Держпраці пояснили нюанси

В Держпраці роз’яснили нюанси отримання відпустки за власний рахунок у зв’язку з карантином у дітей.

Відповідно до підпункту 3-1 частини 1 статті 25 Законом України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 року безоплатна відпустка у зв’язку із карантином у дитини надається на період оголошення карантину на відповідній території.

Право працівника на таку відпустку зумовлюється здійсненням догляду за дитиною віком до 14 років. Якщо в особовій справі працівника відсутня копія свідоцтва про народження дитини, вона повинна бути долучена до заяви про надання такої відпустки з пред’явленням оригіналу. Здійснення догляду за дитиною матір’ю та батьком презюмується. Інші особи повинні документально підтверджувати цю обставину.

Обов’язкова умова надання такої відпустки – оголошення карантину. Згідно зі статтею 29 Закону «Про захист населення від інфекційних хвороб», карантин встановлюється та скасовується КМУ.

Працівник не зобов’язаний надавати будь-які документи, які підтверджують встановлення карантину та обмеження на відвідування дітьми закладів освіти у зв’язку з цим.

Документи. Це можна підтвердити довідкою про те, що дитина навчається у певному закладі освіти, який на карантині.

Відпустка може надаватися за заявою працівника на весь період встановлення карантину, визначений у розпорядженні КМУ, або на його частину.

Скільки може надаватись така відпустка – може бути продовжена та надаватися стільки разів, скільки впродовж року буде відповідних подій.

Як припинити таку відпустку:

 • За заявою працівника або із закінченням карантину чи в день, коли заклади освіти відкриваються для відвідування дітьми.
 • Коли відпустку надано до конкретної дати, вона припиняється достроково у разі дострокової відміни карантину чи відповідних заходів. Також відпустку слід припинити за заявою працівника у разі, коли у нього відпала необхідність у забезпеченні догляду за дитиною.

Довідка Finance.ua:

 • Мер Києва Віталій Кличко порадив жителям столиці, яких звільнили під час карантину, звертатися до суду.
 • Під час карантину, який було продовжено попередньо до 11 травня, українці отримають грошову допомогу у розмірі 3 тис. грн.
 • Тимчасова непрацездатність є однією з підстав, коли не допускається звільнення працівника з ініціативи власника або уповноваженого ним органу.

Читайте важливі новини та поради, які стануть в нагоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫

 • i

  Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
 • Надішліть заявку
 • Дізнайтесь про рішення банку
 • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua