Фальшиві долари: які купюри частіше підробляють


Фальшиві долари: які купюри частіше підробляють

В Україні, за даними Нацбанку, 75% всіх фальшивок в іноземній валюті – це долари, при цьому 96% підробок – 100-доларові купюри.

Примітно, що долари підробляють по всьому світу, і для багатьох злочинців – це прибутковий бізнес. Причому замовити підробку можна в Інтернеті: всі необхідні контакти є в Darknet (сегмент інтернету, де проводиться велика частина незаконних операцій), а домовитися про купівлю – в Telegram.

“Валюта” оплачується біткойнами, її доставляють просто поштою. Найчастіше платити потрібно близько 30% номіналу. Тобто за 100-доларову купюру просять $30”, – йдеться в статті.

При цьому варто відзначити якість роботи фальшивомонетників. Одна зі співробітниць відділу бухгалтерії великої української компанії розповіла про фальшиву 100-доларову купюру, яка попалася їй при обміні валюти. Навіть маючи навички визначення справжності валюти, не змогла самостійно розпізнати фальшивку. Більш того, і спеціальна машинка для підрахунку грошей, яка повинна сигналізувати про несправжні гроші, пропустила псевдо-купюру.

Незважаючи на те, що фальшиві гроші можуть попастися навіть в касах банків, легальні фінансові установи залишаються найнадійнішим продавцем валюти. У банків є більше можливостей виявити несправжні гроші.

Разом з тим в НБУ заявили, що загальна ситуація з фальшивими грошима далека від критичної, і згідно з оцінками банкірів, це радше виняток з правила.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua