Україна після запуску "Турецького потоку" втратила транзит газу до Туреччини і Південної Європи


Україна після запуску "Турецького потоку" втратила транзит газу до Туреччини і Південної Європи

Після запуску першої нитки Турецького Потоку Україна фактично повністю втратила транзит газу з РФ до Туреччини і Південної Європи, після введення в роботу другої гілки може залишитися без частини транзиту в Угорщину і Сербію.

Про це заявив генеральний директор ТОВ “Оператор ГТС України” Сергій Макогон на своїй сторінці у Facebook.

“На жаль, доводиться констатувати, що після запуску першої нитки Турецького потоку Україна фактично повністю втратила транзит газу з РФ в Туреччину і Південну Європу (Грецію і Болгарію). Після закінчення будівництва трубопроводу в Болгарії і запуску другої нитки Турецького потоку Україна ще втратить частину транзиту, який йде в Угорщину і Сербію (до 15 млрд м3), — написав Макогон.

За його словами, запуск другої нитки очікується в кінці 2020 або на самому початку 2021.

“Тому критично важливо не допустити закінчення будівництва Північного потоку — 2, бо це призведе до повної втрати транзиту вже з 2025 року. Для України це 2,5 — 3 млрд доларів щорічного доходу від транзиту”, – зазначив гендиректор ОДТСУ.

На його думку, потенційне рішення німецького енергетичного регулятора поширити правила європейської газової директиви на “Північний потік-2” може значно знизити рентабельність цього проєкту, оскільки Газпром зможе завантажити тільки 50% його потужності.

“Але нам усім не можна розслаблятися. Боротьба з ПП-2 повинна залишатися ключовим завданням не тільки для Оператора ГТС України, Нафтогазу України, але і для МЗС і Мінекоенерго”, — додав він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua