В НБУ пояснили, як перевірятимуть платежі власників анонімних карток


В НБУ пояснили, як перевірятимуть платежі власників анонімних карток

Закон про фінмоніторинг зобов’язує банки ідентифікувати власників всіх prepaid-карток з 1 січня 2021 року.

Про це заявили у Нацбанку під час конференц-дзвінка з журналістами.

Як заявили в НБУ, наразі запропоновано чимало спрощених способів ідентифікації власників таких карток. «Є способи дуже прості, наприклад, клієнт може надіслати на е-mail фінустанови фото з даними свого паспорту. Але у такому випадку банк може надавати послуги в межах певних лімітів», — сказали в НБУ. Водночас зазначили, що дрібні операції з такими картками не підпадають під дію закону.

Регулятор також тимчасово не штрафуватиме банки за невиконання вимог закону, якщо вони пройдуть успішно інші перевірки. Їх перевірятимуть за новими нормами закону з 2021 року. Водночас в НБУ зазначили, що банки вже мають розробляти процедури, щоб відповідати вимогам.

Положення про фінмоніторинг для небанківських фінустанов в НБУ обіцяють доопрацювати протягом місяця. До них також тимчасово не застосовуватимуть штрафні санкції.

Довідка Finance.ua:

  • Prepaid-картка – банківська карта, для оформлення якої не потрібні паспорт або ІПН. Вона може бути пластиковою або віртуальної, і для її оформлення часто буває досить номера телефона.
  • Депутати 6 грудня прийняли в другому читанні законопроєкт, спрямований на боротьбу з легалізацією (відмиванням) незаконних доходів. Він набув чинності 28 квітня. Цей закон зобов’язує банки та фінансові компанії встановлювати особу клієнта та супроводжувати переказ коштів переліком даних про сторони операції.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua