Що буде з кредитами в МФО після 30 квітня - думка експерта


Що буде з кредитами в МФО після 30 квітня - думка експерта

Скасування штрафів і пені особливо не вплинуло на попит на ринку мікрофінансових послуг, запевняє директор «ШвидкоГроші» Олександр Холод.

“Попит збільшується через брак коштів у населення на гострі потреби, а відсутність штрафів тимчасово допомагає клієнтам впоратися з невеликими боргами і не переплачувати в разі складнощів при оплаті”, – говорить він.

При цьому директор «ШвидкоГроші» вважає, що “карантинні” пільги щодо кредитів не продовжать після 30 квітня 2020 року.

“Думаю, все повернеться до стандартного режиму роботи – як і раніше, мікрофінансові компанії будуть видавати позики, нараховувати відсотки по кредиту, а в разі неповернення вчасно – будуть задіяні штрафні санкції та пеня, які на час карантину були скасовані”, – відповів він на запит Finance.ua.

З його слів, “карантинні” пільги не триватимуть ще й тому, що для оформлення пролонгації на законодавчому рівні потрібно більше часу. Фактично, залишився тиждень – цього часу мало. А якщо додаткової пролонгації не відбудеться, то це означає, що з 1 травня на всі кредити, які не повернули вчасно, почнуть нараховувати штрафи. І з кожним днем ​​ця сума буде збільшуватися і додаватися до тіла кредиту і відсотків за користування.

Холод наголошує, що позичальникам важливо пам’ятати – в деяких МФО штрафні ставки ще вищі, ніж за кредитом.

Він також нагадує, що відсутність штрафу і пені не вирішує проблеми, яка виникне, якщо не платити за своїм боргом – такі борги залишаться і знову будуть збільшуватися.

“З огляду на всі обставини, вигідною виглядає можливість закрити борг в квітні, скориставшись спеціальними “карантинними” умовами. Адже всі ми розуміємо, що двомісячна амністія за простроченими боргами рано чи пізно закінчиться і ми всі будемо повертатися до нормального життя”, – каже Холод.

Вибрати кредит непросто. Неправильний вибір зробить його джерелом проблем. Зате правильно підібрана позика зможе виручити в потрібний момент. У нас на сайті працює спеціальний сервіс. З його допомогою можна швидко і комфортно переглянути умови і вибрати необхідний саме вам кредитний продукт.

Хочу отримати гроші онлайн 👀

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кредит&Депозит
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua