Новий вид шахрайства: в оренду беруть сторінку в соцмережі


Новий вид шахрайства: в оренду беруть сторінку в соцмережі

У соцмережі активно пропонують взяти ваш акаунт в оренду. За це власник акаунту отримає від 1 тис. грн на місяць до 2,7 тис. грн за тиждень. Але такий вид підробітку – шахрайство, яке позбавить вас особистих коштів.

Журналіст Вадим Рибачук з’ясував, як працює ця схема і чому вона небезпечна. Він відповів на два рекламні оголошення. В одному випадку оренда відбувалася технічно – через віддалений доступ до комп’ютера, в іншому – відразу попросили скинути пароль і логін.

На питання, для чого їм акаунт, відповідали, що вони орендують акаунти саме з України, тому що тут дешевша реклама. Або за те, що в РФ є податок на рекламу, а з українських акаунтів її робити дешевше. З тих же причин просять підв’язати в рекламний кабінет свою платіжну картку, на яку вони (шахраї) нібито будуть пересилати кошти на рекламу в Фейсбуці і винагороду за оренду. І оплату обіцяють від 1000 гривень за місяць до 100 доларів за тиждень.

Для чого насправді потрібна оренда акаунту?

В першу чергу, “орендарі” поцікавилися, чи користувався Вадим рекламним кабінетом в фб.

Очевидно, їм потрібно було зрозуміти, чи можна потенційного користувача обдурити. Бо хто користувався, той знає, що до кожного акаунту в Фейсбуці за замовчуванням прив’язаний особистий рекламний кабінет. Розрахунок за рекламу в Фейсбуці робиться постфактум – спочатку користуєтеся рекламою і після досягнення певної суми або дати з вашої картки списуються кошти. Якщо ви вчасно платите за рекламу і витрачаєте багато грошей – зростає ліміт, на який можна користуватися рекламою.

Тобто, якщо ви підпишетеся на оренду акаунту, перші рази ви можете навіть отримати якісь міні-оплати. Але дуже швидко очікуйте борг перед Фейсбуком, або несподівано списаної суми з картки.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кримінал
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua