Коломойський і син Палиці стали співвласниками двох нафтопереробних комплексів - ЗМІ


Коломойський і син Палиці стали співвласниками двох нафтопереробних комплексів - ЗМІ

У січні 2020 року олігархи Ігор Коломойський, Геннадій Боголюбов і син народного депутата Ігоря Палиці – Захар стали співвласниками двох нафтопереробних комплексів: ВАТ “Нафтохімік Прикарпаття” та ВАТНПК-Галичина”. Останній має потужності, що дозволяють переробляти до 2,3 млн. тонн нафти на рік.

Про це повідомляється в матеріалі ЕП і Центру протидії корупції.

Народний депутат Палиця свого часу також був причетний до “Нафтохіміка Прикарпаття”. Протягом 1999-2003 років він виконував обов’язки голови правління цього підприємства.

Протягом 2009-2019 років акції “Нафтохіміка Прикарпаття” і “НПК-Галичина” були розподілені між державою (26%) і чотирма офшорними компаніями з Британських Віргінських островів: “Romannor investments ltd”, “Domennium enterprises ltd”, “Weavernal holdings ltd “і” Deneiro ventures ltd, які ЗМІ пов’язували з групою “Приват”.

Про зв’язок з цією групою свідчать і фінансові зв’язки банку і нафтопереробного комплексу. “НПК-Галичина” фігурує в кримінальному провадженні про створення злочинної організації для привласнення коштів “Приватбанку”.

Йдеться про 126 млрд грн, які були виведені в період, коли Приватбанк уже був визнаний проблемним і потребував оздоровлення.

НПК-Галичина” – одна з тих 193 компаній, які Коломойський і Боголюбов фактично врятували, перевівши їхні борги на 36 неопераційних в основному новостворених компаній, які не мали достатніх коштів для обслуговування кредитів.

У квітні 2019 суддя надав слідчим дозвіл на вилучення документів ВАТНПК-Галичина”.

Разом з Палицею і Коломойським бенефіціарами нафтопереробних комплексів стали: Геннадій Боголюбов, Мордехай Корф, Юрій Кіперман, Світлана Делі, Євген Кричевський, Дмитро Потішман, Олексій Буйніс, Оксана Палиця і Уріел Лейбер.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua