Криза неплатежів загрожує колапсом галузі - "Донбасенерго"


Криза неплатежів загрожує колапсом галузі - "Донбасенерго"

Високий рівень нерозрахунків населення та інших споживачів електроенергії в період карантинних заходів може призвести до дефіциту коштів по ланцюжку від постачальників до генеруючих компаній, внаслідок чого генерація не матиме коштів для купівлі палива, проведення ремонтів, здійснення виплат персоналу, що в підсумку може призвести до колапсу в енергетичній галузі.

Про це заявив комерційний директор ПАТ “Донбасенерго” Олег Ларіонов.

“Першими цей удар відчують постачальники універсальних послуг і постачальник “останньої надії”, потім – безпосередньо виробники електроенергії, які недоотримають кошти за товарну продукцію, отже, не зможуть здійснювати закупівлю палива, проводити ремонти, розраховуватися з кредиторами і персоналом. Високий рівень несплати за електроенергію може призвести до колапсу у вітчизняній енергетиці і економіки країни в цілому”, – відзначили в компанії.

В “Донбасенерго” також вважають, що зростання неплатежів за електроенергію матиме негативні наслідки як для електроенергетики, так і для суміжних галузей – вугледобувної, залізниці тощо. За словами Ларіонова, дії уряду і парламенту в період карантину повинні бути спрямовані не тільки на стримування поширення коронавірусної інфекції, але і на підтримку базових галузей промисловості, в тому числі внаслідок цільової бюджетної підтримки незахищених верств населення та стратегічних підприємств.

“На нашу думку, рішення, що дозволяють не платити за спожиту електроенергію, взагалі неприпустимі, особливо в цей тяжкий для країни час”, – додали в компанії.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua