Власники Великого адронного колайдера працюють над створенням апарату штучної вентиляції легень на батареях


Власники Великого адронного колайдера працюють над створенням апарату штучної вентиляції легень на батареях

Фахівці Європейського центру ядерних досліджень (CERN), відомого за Великим адронним колайдером — найбільшим прискорювачем частинок у світі, — заявили, що розробляють апарат штучної вентиляції легень, який працював би від автономних джерел живлення (як-от батареї чи генератори).

У Центрі прогнозують, що вже за кілька тижнів розроблять перші моделі апарату ШВЛ, аби їх могли випробовувати у шпиталях на пацієнтах із COVID-19, передає AFP. Їхня перевага полягає в тому, що вони не потребуватимуть постійного живлення, а отже, можуть використовуватися в більш гнучких умовах.

Апарати CERN можна буде застосовувати лише для людей із легким чи середнім ступенями захворювання. Водночас це дасть змогу звільнити стандартні апарати ШВЛ для пацієнтів у більш тяжкому стані.

«Ми хочемо задіяти власні ресурси й можливості, аби долучитися до боротьби проти пандемії COVID-19», — заявив генеральний директор CERN Фабіола Джіанотті.

Зазначимо, що Центр уже виробляє дезінфікуючий розчин для місцевої поліції (будівля CERN розташована біля кордону між Францією та Швейцарією на території останньої), а також друкує на 3D-принтерах маски та захисні екрани для правоохоронців.

Станом на ранок 9 квітня у світі 1 518 719 людей інфікувалися коронавірусом SARS-CoV-2. З них 330 589 пацієнтів одужали, а 88 502 — померли.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua