Несплата за електроенергію тягне за собою загрозу дефолту операторів енергопостачання, - Міненерго


Несплата за електроенергію тягне за собою загрозу дефолту операторів енергопостачання, - Міненерго

Міністерство енергетики та захисту навколишнього середовища України попереджає, що несплата за електроенергію тягне за собою загрозу дефолту операторів енергопостачання. Про це повідомляє прес-служба міністерства.

Так, 2 квітня відбулася селекторна нарада, яку провели в.о. міністра енергетики та захисту навколишнього середовища Віталій Шубін і голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, Валерій Тарасюк.

У нараді взяли участь НЕК “Укренерго”, державні підприємства “Оператор ринку”, “Гарантований покупець”, НАЕК “Енергоатом”, ПрАТ “Укргідроенерго” і керівництво комерційної дирекції операторів системи розподілу і постачальників універсальних послуг.

На селекторній нараді підкреслювалося погіршення платіжної дисципліни споживачів, в тому числі населення, підприємств житлово-комунального господарства та малих побутових споживачів.

Читайте також: Електроенергія для населення подорожчає

“Наслідком збереження низької платіжної дисципліни споживачів може стати оголошення таких операторів системи розподілу і постачальників універсальних послуг “переддефолтного” і/або “дефолтного” стану, що призведе до неможливості закупівлі ними електричної енергії та послуг з передачі/розподілу електричної енергії і, відповідно, припинення постачання електричної енергії споживачам, в тому числі і населенню, що вплине на зростання соціальної напруженості в суспільстві”, – зазначено в повідомленні.

За результатами селекторної наради опрацьовуються пропозиції щодо мінімізації негативних тенденцій роботи ринку електричної енергії і поліпшення платіжного балансу суб’єктів електроенергетики.

Нагадаємо, раніше міністр розвитку громад і територій України Олексій Чернишов розповів про ризики несплати громадянами за житлово-комунальні послуги на час карантину, оголошеного в зв’язку з пандемією коронавірусу. За словами Чернишова, несплата може призвести до складнощів у роботі постачальників.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua