Банкіри розповіли про кредитні канікули для клієнтів


Банкіри розповіли про кредитні канікули для клієнтів

Банки готові надавати кредитні канікули тільки надійним клієнтам і лише тим, хто постраждав від карантину, а умови кредитних канікул в кожному банку будуть свої.

Про це банкіри розповіли в ході онлайн-трансляції дискусії «Які пільги отримують позичальники під час всеукраїнського карантину?», організованої «Фінансовим клубом».

«Програм реструктуризації до карантину в нас було 12. Вони застосовувалися в звичайному житті, а зараз вони дозволяють клієнтам вижити. Намагаємося максимально забезпечити і прибутковість кредиту, і залишитися з клієнтом. Навіть якщо в окремих випадках треба знижувати ставку до 1%, щоб клієнт зміг все погасити, то це потрібно робити», – зазначив голова правління Ідея Банку Михайло Власенко.

Альфа-Банк поширив канікули на всі роздрібні продукти: кредитні картки, кеш-кредити, на купівлю техніки. «Наша модель кредитних канікул означає, що ми даємо клієнтам двомісячний брейк з 1 квітня по 1 червня. Ми звільняємо клієнтів і від відсотків, і від платежу, даємо можливість абсолютно спокійно пережити цей час. А з 1 червня їхні зобов’язання за платежами і відсотками будуть перенесені на останній термін, тобто ми термін кредиту подовжуємо на два місяці, або платіж буде розтягнуто на весь термін», – пояснила голова правління Альфа-Банку Вікторія Михайльо.

Кредитні канікули – це не прощення боргу, а можливість зменшити навантаження на клієнта в цей період. «Під кредитні канікули потрапляють не всі, а тільки гарні клієнти, які платили станом на 1 березня, але які зіткнуться з тимчасовими труднощами, такими як втрата роботи, відпустка за власний рахунок. Цим клієнтам за спрощеною процедурою даємо канікули», – розповіла вона.

Альфа-Банк не вимагає від позичальника жодних довідок, а клієнт може акцептувати нові умови кредиту дистанційно. Процентна ставка не змінюється, а термін договору продовжується на два місяці.

ТАСкомбанк за кредитними картками фізосіб на період до 1 червня скасував зобов’язання щомісячного погашення. «Для МСБ погашення кредитного ліміту або овердрафтів продовжили на три місяці. Чому три місяці? Тому що клієнтам потрібен місяць після припинення карантину, щоб відновитися», – вважає заступник голови правління ТАСкомбанку Сергій Бочаров.

Відсотки необхідно платити й далі, а переноситься тіло кредиту: за поновлюваними кредитними лініями – на три місяці, за непоновлюваними – на останній місяць погашення.

«В нас велика частина портфеля – це заставні цільові кредити, іпотека та авто. Вчора почалося нове погашення, і в перший день квітня велика частина клієнтів уже погасилася. Ми такого не очікували. Всього 1% клієнтів звертаються за реструктуризацією, переважно – тіла кредиту. Ми готові перенести на три місяці погашення тіла кредиту і продовжити на півроку термін дії кредиту, щоб клієнт міг легше пережити карантин. Відсотки ми просимо платити. І клієнти з розумінням до цього ставляться», – сказала перша заступниця голови правління банку «Глобус» Олена Дмитрієва.

Але є клієнти, які не розуміють, як платитимуть після карантину, оскільки втратили роботу. «За такими клієнтами ми пропонуємо виходити на прострочення, і коли з’явиться нова робота, то ми реструктуруємо їхній кредит. Штрафи та пені не нараховуємо», – пообіцяла вона.

Заступник голови правління ПУМБ Артур Загородников розповів, що з 1 березня до 30 квітня ПУМБ тим клієнтам, які якісно обслуговували та виконували зобов’язання, дає кредитні канікули. «З 1 березня на всі кредитні картки не нараховуємо пені й штрафи. Не передбачається підвищення реальної процентної ставки, клієнти звільняються від сплати нарахованих комісій за вказаний період. А з 30 березня до 30 червня автоматично пролонговано всі картки, термін дії яких вже завершився», – повідомив він.

У період карантину клієнтам-фізособам банк дозволяє не платити тіло кредиту. «Після того як ми отримаємо від органів влади підтвердження, що карантин закінчено, клієнт повернеться до колишнього режиму оплати, і йому буде запропоновано заплатити відразу або розтягнути заборгованість в часі», – зазначив він.

Коли були перші комунікації про кредитні канікули, то частина населення не зовсім коректно сприйняла суть кредитних канікул. «Це стало для них тригером численних звернень на гарячу лінію НБУ зі скаргами, що їм відмовляють у прощенні за все і вся. Після цього НБУ вийшов з роз’ясненнями, і для частини клієнтів цю проблематику сьогодні знято. А ті, хто не читає суть, досі скаржаться, і з ними проводиться індивідуальна робота з роз’яснення умов кредитних канікул», – розповів він.

Довідка Finance.ua:

  • Верховна Рада на позачерговому засіданні 17 березня ухвалила закон про пом’якшення низки вимог податкового законодавства з метою підтримати платників податків на час боротьби з поширенням в Україні коронавірусної інфекції.
  • За словами першої заступниці голови правління Національного банку Катерини Рожкової, кредитні канікули передбачають два етапи реструктуризації заборгованостей клієнтів перед банками.

Читайте важливі новини та поради, які стануть в нагоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua