У лютому індекс споживчих цін знизився на 0,3% – НБУ


У лютому індекс споживчих цін знизився на 0,3% – НБУ

Національний банк України опублікував макроекономічний та монетарний огляд за березень 2020 року. Так, згідно з документом, у лютому 2020 року споживча інфляція сповільнилася до 2,4% (з 3,2% у січні). У місячному вимірі індекс споживчих цін знизився на 0,3%.

Як зазначається в звіті, така поведінка інфляції обумовлена подальшим зміцненням національної валюти, а також зниженням вартості цін на енергоносії. Також на це вплинула велика пропозиція продуктів харчування, яка склалася на ринку України.

Читайте також: Тільки психологічний фактор: НБУ не бачить причин для сильного зростання цін

У лютому 2020 року поглибилися темпи падіння вартості продукції в промисловості (на 6,2%), не лише через зниження цін на нафту та газ на світовому ринку, а й через зменшення попиту на енергоносії завдяки теплій погоді.

У звіті також йдеться про те, що на тлі економічної кризи, яку було спровоковано боротьбою з пандемією коронавірусу, Нацбанк розпочав довгострокове рефінансування банків терміном на 5 років. Це дасть змогу підтримати процес банківського кредитування бізнесу та населення у національній валюті, а також стане додатковою гарантією підтримки ліквідності фінансових установ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua