У Кабміні попередили українців про ризики несплати за ЖКП


У Кабміні попередили українців про ризики несплати за ЖКП

Несплата громадянами за житлово-комунальні послуги на час карантину може призвести до складнощів у роботі постачальників.

Про це заявив Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов, повідомляє урядовий портал.

“Оплата споживачами ЖКП напряму впливає на діяльність кожного підприємства галузі у населених пунктах України та надання ними життєво необхідних послуг. Враховуючи ситуацію, яка наразі склалася в Україні, та заходи, прийняті урядом на підтримку населення, несплата громадянами за житлово-комунальні послуги може призвести до складнощів у роботі постачальників”, – зазначив очільник міністерства.

За його словами, в Мінрегіоні аналізують дані щодо термінів та обсягів оплати і будуть про це інформувати, аби галузь працювала злагоджено.

Крім того, уряд заборонив нараховувати штрафи за несвоєчасне здійснення платежів за житлово-комунальні послуги.

“Уряд розуміє, що в умовах карантину та надзвичайної ситуації, яку 25 березня було запроваджено на всій території країни, багато хто не зможе вчасно та у повному обсязі оплатити комунальні платежі. Тому ми заборонили під час карантину нараховувати та стягувати неустойку (штрафи, пеню) за несвоєчасне здійснення платежів за житлово-комунальні послуги. Припинення або зупинення надання житлово-комунальних послуг громадянам України забороняється, навіть у разі їх несплати або оплати не в повному обсязі”, – пояснив Чернишов.

Довідка Finance.ua:

  • Кабінет міністрів ухвалив постанову про призначення житлових субсидій громадянам, які втратили роботу в період карантину.
  • На період карантину збільшено на 50% соціальні нормативи користування електричною енергією, холодною і гарячою водою, водовідведенням та природним газом для приготування їжі і підігріву води.

Читайте важливі новини та поради, які стануть в нагоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua