У Раді хочуть вдвічі знизити орендну плату за житло


У Раді хочуть вдвічі знизити орендну плату за житло

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, яким пропонується захистити права орендарів житла на час дії в Україні карантину, який продовжили до 24 квітня.

Депутат Олександр Дубинський подав до парламенту відповідний законопроект №3255 “про внесення змін до Цивільного кодексу України, спрямованих на захист прав та свобод громадян під час настання форс-мажорних обставин”.

“Незважаючи на те, що заходи, запроваджені в державі, спрямовані на те, щоб, перш за все, захистити та убезпечити людей від захворювання, внаслідок запровадження зазначених вище обмежувальних заходів багато громадян позбавлені можливості сплачувати за користування житлом в обсягах, які існували до запровадження таких заходів та передбачені договорами найму житла”, – ідеться в пояснювальній записці до проєкту закону.

Читайте також: Як українці шукають нерухомість на карантині

Як зазначає автор законопроєкту, Цивільним кодексом України законодавчо закріплені права наймодавців примусово розривати договори найму житла у певних випадках, в тому числі, пов’язаних із затримкою внесення наймачем плати за користування житлом, що, в свою чергу, може призвести не тільки до поглиблення кризи щодо кожної конкретної людини і її сім’ї, а й може призвести до невиправних наслідків в країні в цілому в період поширення епідемії.

Мета законопроєкту:

  • підсилити захист громадян, які уклали договір найму житла в період дії обставин непереборної сили.

Довідка Finance.ua:

  • 25 березня Кабінет Міністрів України продовжив карантин у зв’язку з пандемією коронавірусу.
  • Карантин продовжено ще на 30 днів – до 24 квітня. При цьому передбачено, що карантин можуть як продовжити, так і припинити раніше строку.

Читайте важливі новини та поради, які стануть в нагоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua