Кредитні канікули отримає не весь український бізнес


Кредитні канікули отримає не весь український бізнес

Національний банк змінює постанову № 351, щоб спростити банкам надання бізнесу, який постраждав від режиму карантину, кредитних канікул.

Про це заявила перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова під час круглого столу «Банківська система в умовах всеукраїнського карантину. До чого готуватись українцям?», проведеного «Фінансовим клубом» онлайн в режимі Skype-зв’язку.

«Кредитні канікули – для тих українців і бізнесу, які реально постраждали від зупинки, тимчасової зупинки або часткової зупинки бізнесу», – розповіла Катерина Рожкова.

Решта компаній мають продовжувати обслуговувати отримані кредити.

«Компанії, які продовжують працювати, малий бізнес, який продовжує працювати в тій чи іншій формі, не можуть вимагати від вас і претендувати на кредитні канікули. Ми говоримо про канікули для тих, хто повністю зупинився і в кого зникли джерела надходжень для обслуговування кредиту», – наголосила Катерина Рожкова.

Вона нагадала, що кредитні канікули – це не прощення процентів чи тіла кредиту.

«Це просто відстрочка у часі. Все одно доведеться заплатити і тіло, і проценти за цей час», – Рожкова.

Частина банків вже почала процес реструктуризації таких кредитів, не чекаючи на затвердження нової регуляції НБУ.

«Ми запровадили програми реструктуризації для клієнтів, щоб на період карантину послабити тиск. І якщо клієнт надає документи, що позбавлений джерела доходу, то ми будемо йти назустріч клієнту і послабимо на період карантину цей тиск», – повідомив голова правління Форвард Банку Андрій Кисельов.

Цієї позиції дотримуються також інші банкіри. «Ми маємо бути соціально відповідальними: дозволяти реструктуризацію кредитів, робити кредитні канікули», – розповів голова правління Піреус Банку Сергій Наумов.

Довідка Finance.ua:

  • НБУ має намір найближчими днями затвердити принципи кредитних канікул для бізнесу з метою підтримки підприємців в період карантину, введеного в рамках недопущення поширення в країні коронавірусу.

Читайте важливі новини та поради, які стануть в нагоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua