Міжбанк: Понеділок розпочнеться з широких коридорів


Міжбанк: Понеділок розпочнеться з широких коридорів

Понеділок буде досить складним днем на валютному ринку з широким коридором з курсу. З одного боку – покупці і продавці в складному становищі щодо самого курсоутворення. Поступово знижуються обсяги імпорту через фактично перекриті кордони і зниження ділової активності по всьому світу, і це знижує потребу у валюті у наших імпортерів. Але водночас поки активні українські одержувачі валютних кредитів з-за кордону – вони побоюються зростання курсу і поспішають закрити свої валютні зобов’язання, що додає попиту на міжбанку з їхнього боку. А у експортерів – як зниження обсягів надходжень валютної виручки (що їх, звичайно, лякає), так і побоювання продешевити при здійсненні угод на такому постійно мінливому ринку. Це все призводить до широких коридорів між “можливостями” по курсу покупців і “хотілками” по ньому продавців. Отже наш міжбанк вступив в період широких коридорів за котируваннями. Особливо на початку дня – коли мало хто з них розуміє, що виставляти за курсом.

З іншого боку – міжнародний фактор, де ралі по парі євро/долар дещо знизило обороти, але практично всі ділові економічні індекси продовжують падати, незважаючи на всі старання ФРС США, ЄЦБ і стимулюючі заходи інших центробанків. Та й статистика по коронавірусу поки що лише зростає, що позначається на поведінці всіх ринків. Деякий позитив пішов по ринках Китаю, але він в основному за рахунок їх величезного внутрішнього ринку, а не за рахунок зовнішньої активності. Все це опосередковано позначається і на курсі гривні щодо долара і євро.

Тому сьогодні основна проблема для учасників міжбанку – визначитися з реальним станом справ і скласти об’єктивну ціну валютам.

На тлі ринку, що хитається з боку в бік, диспропорції і перекоси попиту і пропозиції сьогодні продовжаться, що і буде призводити до періодичної зміни тренда на торгах протягом дня. Спекулятивне розхитування міжбанку буде продовжуватися. Причому – в обидва боки. Але дефіцит гривні у банків і клієнтів — буде стримувати апетити тих, хто захоче задирати котирування.

У разі істотних ралі за котируваннями гривні відносно долара – НБУ доведеться знову виходити на торги.

За прогнозами, обсяги операцій на торгах в понеділок складуть до $320-390 млн при укладенні до 520 – 640 угод з досить широким коридором по долару за рахунок нестиковок можливостей покупців і “хотілок” продавців в межах 27,60-28,25 гривень.

Процедура знаходження курсу, що оптимально влаштовуватиме і продавців, і покупців на такому хиткому ринку – буде основним мотиватором для сьогоднішнього курсоутворення. Як і в п’ятницю – в такій ситуації через велику волатильність котирувань міжбанку — курси готівкового ринку сьогодні знову будуть багаторазово змінюватися в більшості чинних сьогодні обмінників. Водночас дефіцит готівкового долара поки що зберігається, що призводить до того, що частина обмінок буде виставляти котирування продажу, але фактично валюти не продавати через її фізичну відсутність. Особливо в регіонах. Ті ж, хто її матиме “наживо” – будуть її продавати досить дорого.

Котирування готівкового валютного ринку:
Курс в банках на 10 ранку: прийом 27,00-27,55 і продаж 27,95-28,20 гривень.

Курс долара на міжбанку – графік:

Середні курси валют на міжбанку після відкриття ринку:
Долар США – 27,45/ 27,55
Євро – 29,45 / 29,55
Російський рубль – 0,348 / 0,349

Курси валют на міжбанку
СМС-розсилка курсів на міжбанку

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua